Košík

0

ŽIVOT

Čičmany a Tematín

Tvoríme nové zvyky

 

Pred pár týždňami sme sa s Mirkom dohodli na pravidelných nedeľných výletoch. Obaja pracujeme celý týždeň v podstate do večera aj z domu, tak sme si zvoli aspoň jeden deň v týždni bude len náš. Spolu strávený čas bez práce a povinností. Podmienkou je jeden víkend vyberám ja ďalší zasa Mirko.

Samozrejme ranná rutina nedeľné plávanie o 9 ráno stále platí s tým sa počíta. Plávanie nám vždy navodí také dovolenkové pocity, ktoré budú pokračovať výletom.

 

Hrad Tematín

Tento výlet vybral Mirko, keďže chcel nejakú túru a nás baví taká, na ktorej nás na konci čaká niečo zaujímavé, nejaký cieľ a v tomto prípade to bola zrúcanina hradu Tematín. Je odtiaľ úžasný výhľad. Pre mňa bolo na tomto výlete najviac zistenie, že hrad nechátra. Na hrade je skupina dobrovoľníkov, ktorí hrad rekonštruujú. Pri vstupe môžete dobrovoľne prispieť ľubovolnou čiastkou na ich podporu. Peniaze používajú na kúpu stavebného materiálu a podobne.

Na hrade aj postavili maličký bufet, kde sa môžete osviežiť alebo kúpiť maškrtu. ALE nenájdete tam cenník, pretože aj ten je dobrovoľný a suma je použitá na opravu hradu. Ja som bola nadšená z toho. Človeku to potom nedá a proste prispeje rád a zaplatí za pivné paličky aj 3 eurá a rád. Teda aspoň my. ♥ Viem si predstaviť obedovať víkend a ísť pomáhať na hrad aj, keby som len v bufete pomáhala alebo pomocné stavebné práce.

Tak ak máte v pláne aj vy navštíviť Tematín nezabudnite zobrať aspoň pár drobných a podporte opravu nášho kultúrneho dedičstva.

♥♥♥

 

Rozprávkové Čičmany

Po návšteve Tematínu sme stihli vybehnúť na kávičku do Čičman. Pred dvomi rokmi sme boli ubytovaní v zrekonštruovanom Kaštieli Čičmany, kde nám strašne chutilo tak sme sa tam zastavili na dokonalé bryndzové halušky.♥ Mňam! Zhodli sme sa obaja, že sme lepšie ešte nejedli, a to ja som totálny milovník halušiek, takže to viem naozaj posúdiť. 😀

2 comments on “Čičmany a Tematín

Lenka
Mária Sel

Ahoj Leni krasny vylet Čičmany su naozaj rozpravkove 😍

Reply
Lenka
Alexandra

😍😍

Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial